21 Eylül 2021

Yeni Bir Projeyle Eve Dönüş : Yazı Kovanı

ile Merve

Uzun bir aranın sonrasından özlemle merhaba. En son Bursa’daki yazımla arayı epey açmış olabilirim ama o açığı an itibariyle kapatmaya geldim. Eee alırım artık bir hoş geldininizi 🙂

Bu yazımda sizinle yazma eylemiyle ilgili düşüncelerimi paylaşıp bunun üzerine kurulmuş yeni bir projemden bahsedeceğim.

Cümlelerin Dili

Yazmak, insanın iç dünyasının en özgür halidir. İnsana özgü hislerin, düşüncelerin, eylemlerin kalemle dile getirilmiş halidir. Cümlelerin diliyle kendimize ait dünyanın kapılarını açarız satırları okuyan herkese. Bir cümleyle başlayan bu hikaye, yazdıkça tünelin ucundaki ışığa koşmaktır bir nevi. Daha çok hikayesi olduğunu koştukça anlar insan.

Yazmak bazen iç dökmektir bazen de paylaşmak… İnsan paylaşmak ister ; mutluluğunu, sevincini, derdini -hislerini- ya da bir konuyu, düşünceyi hatta bazen kimseye anlatmak istemediği şeyleri tezatlıkla kalemle dile getirmek ister.

Biz de bu yüzden sizin sesiniz olmaya, size kalemi uzatmaya geldik.

Uzun zamandır abimle beraber fikir analizleri yapıp üzerinde çalıştığımız Yazı Kovanı projesiyle karşınızdayım… Fikrimiz geçen yıla ait olsa da projemizi an itibariyle sizlerle duyurmaya geldim.

Yazı Kovanı Nedir ?

Yazı Kovanı, yazı yazmayı seven, kalemine güvenen ve yazma konusunda kendini ileriye taşımak isteyenlere sunduğumuz bir platform.

Özgün yazıları barındırarak geniş kitlelere hitap edebilmeyi amaçladığımız bu platformda konu ve cümle sınırlaması yok.

Kaleminizden çıkan özgün yazılarınıza rehber olmak başlıca hedefimiz.

Belirli aralıklarla sayfamız üzerinden ödüllü yarışmalar düzenleyip heyecanımızı diri tutmayı planlıyoruz.

Ayrıca her bir okula yazı kovanı kurup genç kalemlere ışık olmak istiyoruz.

Her Okula Bir Yazı Kovanı

Okullarımızda görev yapan Türkçe ve Edebiyat öğretmenlerimiz aracılığıyla her okula bir Yazı Kovanı kurmayı hedefliyoruz. Kovanda üretilen yazılar, öğretmenlerimizin denetiminden geçecek. Sonrasında öğrenciler yazılarını sayfamızda yazar olarak paylaşabilecekler. Yazı Kovanı ailesi olarak yazı yazmayı benimsemiş her öğrenciyi yazar olarak kabul ediyoruz.

Ayrıca yazmak, süreklilik içerdiğinden öğrenciler yazılarını paylaşmaya devam edebilecekler. Öğrencilerin önünü açmak ve onların yazmasına, fikirler üretmesine yardımcı olmak istiyoruz. Bunun için Yazı Kovanı’nı kurduk.

Daha fazlasını buraya tıklayarak web sayfamız üzerinden inceleyip bizi desteklemek ve yazılarınızı paylaşmanız adına üye olabilirsiniz.

Nasıl Üye Olabilirim ?

Sayfamız üzerinden yazikovani.com ;

  • “Üye Ol” a tıklayıp
  • “Yeni yazar kaydı”ndaki bilgilerinizi girip mailinize gelecek doğrulama linkini onaylayıp sayfamıza kolaylıkla üye olabilirsiniz.

Bizi instagram, twitter ve facebook hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlk yazınızla ailemize katılmanızı heyecanla bekliyor olacağım. Şimdiden gönülden teşekkürlerimle bu yazımı noktalıyorum. Sevgiyle kalın…