26 Şubat 2021

Sonu Sürprizli Punch Nasıl Yapılır? Videosu

ile Merve

Pırıl pırıl bir Rize gününden herkese merhaba. Bu yazımda size, punch nakışının nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım. İnstagram üzerinden beni takip edenler iyi bilir ki bir süredir punchla ilgileniyorum. Paylaşım yaptığım ilk günden bu yana çok sevilen ve nasıl yapıldığı merak edilen punchla ilgili çok sayıda beğeni ve soru aldım. Ben de bu olumlu dönüşler karşısında kayıtsız kalmayarak hem yeni başlayanlara ya da başlamak isteyenlere hem de ilgililerine yardımcı olabilmek adına bir video çekmek istedim.

Punchla ilgili daha önceki bu yazımda malzemelerden ve püf noktalarından bahsetmiştim. Ben de bu işe merak saldığımda önce video izleyerek başlamıştım. Detaylarını ise bu işi sevip zamanla yaptıkça öğrendiğimi fark ettim. O yüzden ben de buradan yola çıkarak size empati içerikli bir video hazırladım. Hem de o yazımda bahsi geçen video sözümü zaman bulmuşken tutmak istedim. Umarım beğenirsiniz 🙂

Punch Nedir? Nasıl Yapılır?

Punch, kendine özel kalem ve iğnesi ile kumaşta üç boyut etkisi yaratan bir el işlemesi tekniğidir. Bu işlemeyle kumaşın ters yüzeyine ipliklerle kabartmalı bir görünüm sağlayıp özel bir görünüm elde ediliyor. Son zamanların popülerliğiyle İnstagram’da ve Pinterest’te adından sıkça bahsettiriyor.

Punch’la Neler Yapılabilir?

Punch tekniğiyle;

  • pano,
  • yastık kılıfı,
  • duvar süsleri,
  • ayna süslemeleri,
  • oyuncaklar,
  • havlu kenarı,
  • paspas ve hayal gücünüze göre örneklendirilebilecek bir çok alan var.

Sürpriz Çekiliş

Bu benim ilk çektiğim ve Youtube’a koyduğum ilk videom olduğu için sizlere de bir süprizle gelmek istedim.

Bu video için ne işlesem diye çok düşündüm. Hepimizin bu hayatta en çok ihtiyacı olduğu şeylerden biri de şanstır. Yoncanın da batıl da olsa şans getirdiğine inanıldığı için yonca işlemeye karar verdim. İşlediğim bu yoncayı da Youtube’daki videomu beğenip buradaki yazıma yorum yapan (sadece bir yorum yapmanız yeterli olacaktır) bir kişiye çekilişle hediye etmek istiyorum. Bu video bana, işlediğim pano da kazanan kişiye şans getirsin inşallah.

Şimdi sizi Youtube kanalımdaki ilk videoma davet ederek o meşhur cümleyi kuruyorum 🙂

Bana destek olmak için Kanalıma abone olmayı, videomu beğenmeyi ve videoma yorum bırakmayı unutmayın.” 🙂

Şansla, sevgiyle ve hoşça kalın…

Abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz. İçten teşekkürlerimle 🙂

  • Çekiliş, yurtiçinde geçerlidir.