31 Aralık 2020

2020’ye Veda Geleceğe Merhaba

ile Merve

Sevgili 2020 !

Bugün seninle son günümüz. Hatta şuan son saatlerimiz.

Sen, öncelikle şehit haberleriyle nahoş bir merhaba dedin bize. Sonra deprem, sel ve daha bir çok felaketle birlikte mart ayında baş gösterip günümüze kadar süregelen korona kabusuyla hayatımızdasın hala. Tüm dünyanın üzerine karabasan gibi çöküp düzenimizi alt üst ettin. Alışkanlıklarımızı, önceliklerimizi ,yaşam düzenimizi ve bir çok şeyi sil baştan yapıp yeni bir düzene mecbur bıraktın bizi. Bu kadar da olmaz dediğimiz ne varsa hepsi oldu galiba sayende.

Eski anıları dinlemek her zaman hoşuma gitmiştir. Ben de eğer bir gün anılarımı torunlarıma anlatacak yaşa gelirsem daha güzel şeyler anlatmak isterdim ama şimdi “Bak yavrum o zamanlar korona hastalığı vardı. Hastalık hızla yayılmış, onun yüzünden sokağa çıkma yasağı gelmişti. Mesafenin mecbur, hastalığın ise kaçınılmaz olduğu yıllardı o zamanlar.” diyeceğim desene.

Ah be 2020, geçmişten gelen güzel anılar biriktirirken geleceğe dair kaygılarımız arttı seninle. Peki yeni gelen yıldan umutluyuz da ya sadece sayının değiştiği bir yılsa demek istemiyorum. Çünkü umudumuz ve duamız baki…

Sevgili 2020, sen bize sabırsızlığın içindeki sabrı öğrettin. En derin yaramız kayıplarımız, en buruk tadımız ise sevdiklerimize hasret kalışımız oldu.

En kötü yıllar kategorisine yıldızlı aday seçtiğimiz yılsın. Umarım bu gece itibariyle bütün kötü izlerinle pılını pırtını toplayıp gitmiş olursun.

Yeni gün dönümünün öncelikle sağlık, sağlık ve sağlık getirmesini diliyorum. Çünkü sağlık olmayınca diğer hiçbir şeyin öneminin olmadığını daha iyi anladık seninle. Sağlıktan sonra da mutluluk, huzur, bereket getirmesini ve gönlümüzden geçen en hayırlı isteklerimizin gerçekleşmesini umut ediyorum.

Hoşça kal 2020 ve lütfen hoş gel 2021…