10 Aralık 2020

Gooo.to İle Linkleriniz Tek Çatı Altında

ile Merve

Linklerinizi tek çatı altında birleştirmenin çözümü : Gooo.to

Merhaba,

Bugün size kuzenimin kodventure.com– hayata geçirdiği bir projeyi tanıtmak istiyorum. Günümüz insanı olan teknolojiyi yakından takip eden herkesin işine yarayacağını düşündüğüm bu yerli uygulamanın adı :Gooo.to. Hem de ücretsiz.

Gooo.to Nedir?

Gooo.to, uzun linkleri kısaltıp adreslerinizi bir çatı altında toplamak için kullanılabilen bir servistir.

Birilerine link göndermeniz gerektiğinde, sosyal mecralarda bir linki paylaşmak istediğinizde ya da sosyal medyada biografinizi oluştururken uzun uzadıya olan o linkleri artık kısaltabilir hatta kendiniz isim verebilirsiniz. Nasıl mı ?

Mesela, bir link üzerinden gidecek olursam https://merveninpenceresi.com/2020/12/02/bir-tatli-huzur-almaya-geldik-misi-koyu/ gibi uzunken Gooo.to ile https://gooo.to/misikoyu haline dönüşecektir. Böylelikle bu link hem kısa ve akılda kalıcı oluyor hem de paylaşım yaptığımız ortamdaki fazla karakter kullanımının önüne geçiyor.

Gooo.to’ya üye olduğunuzda kendinize ait kullanıcı adınızla herkese açık bir profil sayfanız oluyor. Bu sayfada istediğiniz kadar link ekleyip arkadaş veya takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Özellikle İnstagram gibi profil sayfasında sadece tek linke izin veren sosyal medya platformalarında Gooo.to’yu tercih edebilirsiniz. Böylelikle web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızı tek bir profilde toplayıp isimlendirmek çok daha düzenli ve tek bir tıkla ulaşılması kolay hale gelecektir.

Gooo.to’ya Nasıl Giriş Yapılır?

Gooo.to’ya öncelikle ücretsiz üyelik girişi yapılır. Kaydol’a tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfada mail adresinizi ve kullanıcı adınızı (en az 6 en fazla 8 karakter) girip şifre oluşturmanız gerekecektir.

Links

Bu bölümde eklediğiniz bir linki ekleyip kısalt dediğinizde alt kısımda göreceğiniz linkin kısa halini istediğiniz gibi düzenleme hakkına sahipsiniz. Zincir işaretine tıkladığınızda ise o linkin Gooo.to profilinizde görülmesini sağlayacaktır. Ayrıca linkinizin kaç kişi tarafından görüldüğüne de bu bölümden bakabilirsiniz.

Link Hub

Link Hub ise değişik yazı tipi, arkaplan görselleri ve buton stilleriyle kişiselleştirebileceğiniz bir bölümdür. Buradan link sayfanızı profile dönüştürebilirsiniz. İşte Gooo.to profili karşınızda…

Siz de hemen bir profil oluşturarak uzun linklerden kurtulabilirsiniz.