23 Kasım 2020

Korona Bizim Evde

ile Merve

İlk Gün 13.11.2020 Cuma

Merhaba,

Bu başlığı okuduğunuzda şaşkınlığınızı yüzünüzden okuyor gibiyim. Beklenen bir şey olsa da biz de şaşkınız. Evet, maalesef ki korona bugün itibariyle bizim eve de uğradı 🙁

Korona hayatımıza gireli beri dikkatli davranmaya çalışanlardanım. Zaten bir mevsimi köyde geçirip diğer aylarda da bazı kaçamaklar hariç dikkatli bir şekilde zorunlu durumlar için dışarıya çıktım diyebilirim. Özellikle ilk aylarda herkeste olduğu gibi tedirginlik vardı bende de ama bir şekilde 7 ayı geride bıraktık.

30 Ekim’de Rize’den Trabzon-İstanbul aktarmalı Bursa’ya gelirken gördüğüm manzaralarda sosyal mesafe olmaması beni tedirgin etmişti. Çünkü geldiğim evde abim, eşi ve çocukları vardı. Ben de yolculuğumdan dolayı bir risk oluşturmaktan korkuyordum. Ama ben Rize’deki evimden tedbirimi alarak çıkmıştım yola. Çift kat maske, eldiven, kolonya ve dezenfektanla haşır neşir olarak geldim. Ve bugün burda 15. günüm.

Dün itibariyle abimde bir halsizlik baş gösterdi ama günün yorgunluğundan diye düşünerek üstünde durmadık. Sonra akşam kısa kısa öksürmeye başladı. Hatta “korona mısın? öksürme.” muhabbeti döndürdük çay masasında. Normalde ben hemen olayı ciddiye alıp kötü senaryo yazardım ama ilk defa yazmadım.

Bu sabah abimin baş ağrısı ve mide bulantısıyla uyandık. Kendini toparlayınca test olmak için hastaneye gitti. Geldiğinde ise ayrı bir odada kendini izoleye aldı. Test sonucu akşam sekiz gibi çıktı : Pozitif 🙁

Bize de Sağlık Bakanlığı’ndan izolasyonda kalmamız gerektiğini bildiren mesaj geldi. Takip için de Hayat Evet Sığar uygulamasından şu şekilde görünüyordu.

İnşallah bize, özellikle de çocuklara geçmez. Bende şuan bir belirti yok ama yengemden şüpheliyiz çünkü o da halsizleşmeye ve öksürmeye başladı. Şuan herkes ayrı bir odada. Evde çocuklar (2 ve 6 yaşında) olduğu için biraz daha endişeliyiz. İnşallah bu süreci çok ağır atlatanlardan olmayız.

Koronanın abime nasıl bulaştığını tam olarak bilmesek de öğretmen olduğu için okuldan getirdiğini tahmin ediyoruz.

Rabbim bu illeti başımızdan bir an önce def etsin inşallah. Gerçekten çok dikkat etmek gerekiyor. Dikkat etsek de biraz nasip meselesi bulaşacağı varsa bulaşıyor zaten ama tedbir bizden, takdir Allah’tan.

Dikkatli ve sağlıcakla kalın…